2017 Under 13 Boys Indoor Club Championships

Melbourne, Victoria

25 - 26 Nov 2017

Local Time 2018-02-26 02:16

 CHC - KBH 
2 - 6 (0 - 5)
Pool A
 TEM - EHC 
3 - 2 (2 - 1)
Pool A
 FHC - MHC 
7 - 1 (3 - 0)
Pool A
 WHC-B - SUHC 
3 - 4 (3 - 3)
Pool A
 EHC - BIH 
5 - 0 (3 - 0)
Pool A
 TEM - CHC 
2 - 1 (2 - 0)
Pool A
 KBH - HWN 
0 - 0
Pool A
 FHC - WHC-W 
3 - 4 (3 - 1)
Pool A
 MHC - SUHC 
0 - 18 (0 - 8)
Pool A
 WHC-W - WHC-B 
0 - 10 (0 - 6)
Pool A
 HWN - EHC 
2 - 4 (0 - 2)
Pool A
 BIH - TEM 
0 - 13 (0 - 5)
Pool A
 SUHC - FHC 
10 - 2 (7 - 1)
Pool A
 EHC - KBH 
4 - 2 (2 - 1)
Pool A
 CHC - HWN 
1 - 6 (1 - 3)
Pool A
 KBH - BIH 
11 - 1 (6 - 0)
Pool A
 MHC - WHC-B 
0 - 17 (0 - 8)
Pool A
 BIH - CHC 
1 - 7 (0 - 3)
Pool A
 HWN - TEM 
2 - 3 (0 - 1)
Pool A
 WHC-B - FHC 
7 - 1 (4 - 0)
Pool A
 SUHC - WHC-W 
6 - 1 (4 - 0)
Pool A
 WHC-W - MHC 
1 - 1 (1 - 0)
Pool A
 CHC - FHC 
6 - 2 (3 - 2)
Pool D
 MHC - BIH 
3 - 3 (1 - 1)
Pool D
 HWN - WHC-W 
6 - 0 (4 - 0)
Pool D
 FHC - MHC 
11 - 1 (3 - 1)
Pool D
 WHC-W - CHC 
0 - 3 (0 - 1)
Pool D
 KBH - HWN 
0 - 1 (0 - 1)
Pool D
 SUHC - EHC 
0 - 0
Semi-Final
 TEM - WHC-B 
4 - 4 (2 - 3)
Semi-Final
 EHC - WHC-B 
1 - 1 (0 - 0)
3rd Place
 SUHC - TEM 
1 - 1 (0 - 0) (2 - 1 SO)
Gold Medal
Matches
26 Feb
Time Teams Title Scoreline Status
No results
26 Nov
Time Teams Title Scoreline Status
19:15 SUHC - TEM Gold Medal 1 - 1 (0 - 0) (2 - 1 SO) Official
18:30 EHC - WHC-B 3rd Place 1 - 1 (0 - 0) Official
17:15 TEM - WHC-B Semi-Final 4 - 4 (2 - 3) Official
17:15 SUHC - EHC Semi-Final 0 - 0 Official
15:45 KBH - HWN 5th Place 0 - 1 (0 - 1) Official
15:00 WHC-W - CHC 7th Place 0 - 3 (0 - 1) Official
13:45 FHC - MHC 9th Place 11 - 1 (3 - 1) Official
13:00 HWN - WHC-W Pool D 6 - 0 (4 - 0) Official
12:15 MHC - BIH Pool D 3 - 3 (1 - 1) Official
12:15 CHC - FHC Pool D 6 - 2 (3 - 2) Official
08:30 WHC-W - MHC Pool A 1 - 1 (1 - 0) Official
Time Teams Title Scoreline Status
No results
Statistics
Player Team FG PC PS Goals
BRADBURY Harry WHC-B 11 4 0 15
LEIGH Kade SUHC 11 1 1 13
ALLEN Joshua WHC-B 8 2 1 11
FORD Hugh TEM 10 0 0 10
MCALINDEN Adrian FHC 6 4 0 10
LOVE Thomas TEM 5 3 0 8
PAICE Lachlan SUHC 6 1 1 8
BAKER Callan CHC 4 3 0 7
FITZGERALD Edward SUHC 4 1 2 7
JONES James HWN 4 3 0 7
View All
Name Code FG PC PS Goals
Waverley Hockey Club (Blue) WHC-B 33 8 1 42
Southern United Hockey Club SUHC 32 3 4 39
Footscray Hockey Club FHC 20 6 0 26
Toorak East Malvern Hockey Club TEM 22 4 0 26
Camberwell Hockey Club CHC 13 7 0 20
KBH Brumbies KBH 16 3 0 19
Hawthorn Hockey Club HWN 12 5 0 17
Essendon Hockey Club EHC 13 2 1 16
Mentone Hockey Club MHC 6 0 0 6
Waverley Hockey Club (White) WHC-W 6 0 0 6
Border Indoor Hockey (Wodonga) BIH 3 2 0 5
Awards
Award Player Team
Leading Goalscorer BRADBURY Harry Waverley Hockey Club (Blue)

Match Listing
Match # Date/Time Details Scoreline Status Venue Actions
1 25 Nov 2017 08:45 TEM v EHC (Pool A) 3 - 2 (2 - 1) Official Court 1 Report Lineup TEM Lineup EHC Statistics
5 25 Nov 2017 08:45 CHC v KBH (Pool A) 2 - 6 (0 - 5) Official Court 2 Report Lineup CHC Lineup KBH Statistics
2 25 Nov 2017 09:30 FHC v MHC (Pool A) 7 - 1 (3 - 0) Official Court 1 Report Lineup FHC Lineup MHC Statistics
6 25 Nov 2017 09:30 WHC-B v SUHC (Pool A) 3 - 4 (3 - 3) Official Court 2 Report Lineup WHC-B Lineup SUHC Statistics
3 25 Nov 2017 10:15 TEM v CHC (Pool A) 2 - 1 (2 - 0) Official Court 1 Report Lineup TEM Lineup CHC Statistics
7 25 Nov 2017 10:15 EHC v BIH (Pool A) 5 - 0 (3 - 0) Official Court 2 Report Lineup EHC Lineup BIH Statistics
4 25 Nov 2017 11:00 FHC v WHC-W (Pool A) 3 - 4 (3 - 1) Official Court 1 Report Lineup FHC Lineup WHC-W Statistics
8 25 Nov 2017 11:00 KBH v HWN (Pool A) 0 - 0 Official Court 2 Report Lineup KBH Lineup HWN Statistics
9 25 Nov 2017 11:45 MHC v SUHC (Pool A) 0 - 18 (0 - 8) Official Court 1 Report Lineup MHC Lineup SUHC Statistics
10 25 Nov 2017 12:30 WHC-W v WHC-B (Pool A) 0 - 10 (0 - 6) Official Court 1 Report Lineup WHC-W Lineup WHC-B Statistics
11 25 Nov 2017 13:15 HWN v EHC (Pool A) 2 - 4 (0 - 2) Official Court 1 Report Lineup HWN Lineup EHC Statistics
12 25 Nov 2017 14:00 BIH v TEM (Pool A) 0 - 13 (0 - 5) Official Court 1 Report Lineup BIH Lineup TEM Statistics
13 25 Nov 2017 14:45 SUHC v FHC (Pool A) 10 - 2 (7 - 1) Official Court 1 Report Lineup SUHC Lineup FHC Statistics
14 25 Nov 2017 15:30 EHC v KBH (Pool A) 4 - 2 (2 - 1) Official Court 1 Report Lineup EHC Lineup KBH Statistics
15 25 Nov 2017 16:15 CHC v HWN (Pool A) 1 - 6 (1 - 3) Official Court 1 Report Lineup CHC Lineup HWN Statistics
16 25 Nov 2017 17:00 KBH v BIH (Pool A) 11 - 1 (6 - 0) Official Court 1 Report Lineup KBH Lineup BIH Statistics
17 25 Nov 2017 17:45 MHC v WHC-B (Pool A) 0 - 17 (0 - 8) Official Court 1 Report Lineup MHC Lineup WHC-B Statistics
18 25 Nov 2017 18:30 BIH v CHC (Pool A) 1 - 7 (0 - 3) Official Court 1 Report Lineup BIH Lineup CHC Statistics
20 25 Nov 2017 18:30 HWN v TEM (Pool A) 2 - 3 (0 - 1) Official Court 2 Report Lineup HWN Lineup TEM Statistics
19 25 Nov 2017 19:15 SUHC v WHC-W (Pool A) 6 - 1 (4 - 0) Official Court 1 Report Lineup SUHC Lineup WHC-W Statistics
21 25 Nov 2017 19:15 WHC-B v FHC (Pool A) 7 - 1 (4 - 0) Official Court 2 Report Lineup WHC-B Lineup FHC Statistics
22 26 Nov 2017 08:30 WHC-W v MHC (Pool A) 1 - 1 (1 - 0) Official Court 1 Report Lineup WHC-W Lineup MHC Statistics
23 26 Nov 2017 12:15 MHC v BIH (Pool D) 3 - 3 (1 - 1) Official Court 1 Report Lineup MHC Lineup BIH Statistics
24 26 Nov 2017 12:15 CHC v FHC (Pool D) 6 - 2 (3 - 2) Official Court 2 Report Lineup CHC Lineup FHC Statistics
25 26 Nov 2017 13:00 HWN v WHC-W (Pool D) 6 - 0 (4 - 0) Official Court 2 Report Lineup HWN Lineup WHC-W Statistics
26 26 Nov 2017 13:45 FHC v MHC (Pool D) 11 - 1 (3 - 1) Official Court 2 Report Lineup FHC Lineup MHC Statistics
27 26 Nov 2017 15:00 WHC-W v CHC (Pool D) 0 - 3 (0 - 1) Official Court 2 Report Lineup WHC-W Lineup CHC Statistics
28 26 Nov 2017 15:45 KBH v HWN (Pool D) 0 - 1 (0 - 1) Official Court 2 Report Lineup KBH Lineup HWN Statistics
29 26 Nov 2017 17:15 SUHC v EHC (Semi-Final) 0 - 0 Official Court 1 Report Lineup SUHC Lineup EHC Statistics
30 26 Nov 2017 17:15 TEM v WHC-B (Semi-Final) 4 - 4 (2 - 3) Official Court 2 Report Lineup TEM Lineup WHC-B Statistics
31 26 Nov 2017 18:30 EHC v WHC-B (3rd Place) 1 - 1 (0 - 0) Official Court 2 Report Lineup EHC Lineup WHC-B Statistics
32 26 Nov 2017 19:15 SUHC v TEM (Gold Medal) 1 - 1 (0 - 0) (2 - 1 SO) Official Court 2 Report Lineup SUHC Lineup TEM Statistics
Goal Scorers
Day 2 after 32 games played - November 26
FG - Field Goal, PC - Penalty Corner, PS - Penalty Stroke
Player Team FG PC PS Goals
BRADBURY Harry Waverley Hockey Club (Blue) 11 4 0 15
LEIGH Kade Southern United Hockey Club 11 1 1 13
ALLEN Joshua Waverley Hockey Club (Blue) 8 2 1 11
FORD Hugh Toorak East Malvern Hockey Club 10 0 0 10
MCALINDEN Adrian Footscray Hockey Club 6 4 0 10
LOVE Thomas Toorak East Malvern Hockey Club 5 3 0 8
PAICE Lachlan Southern United Hockey Club 6 1 1 8
BAKER Callan Camberwell Hockey Club 4 3 0 7
FITZGERALD Edward Southern United Hockey Club 4 1 2 7
JONES James Hawthorn Hockey Club 4 3 0 7
NOLAN-JONES Findley Footscray Hockey Club 6 1 0 7
KAY-KNEEBONE Jasper KBH Brumbies 5 1 0 6
LOWNDES Sam Essendon Hockey Club 5 0 1 6
ROBINSON Thomas Mentone Hockey Club 6 0 0 6
HORSEY James KBH Brumbies 4 1 0 5
QUENETTE Micah Southern United Hockey Club 5 0 0 5
RUSJAN Samuel Essendon Hockey Club 4 1 0 5
WELLS Logan Camberwell Hockey Club 4 1 0 5
HUNTER Bailey Waverley Hockey Club (Blue) 4 0 0 4
JONES Tyson Footscray Hockey Club 4 0 0 4
MULROONEY Brayden Border Indoor Hockey (Wodonga) 2 2 0 4
PEARCE Abraham Waverley Hockey Club (Blue) 4 0 0 4
SMITH Miller Camberwell Hockey Club 1 3 0 4
THOMPSON Oliver Waverley Hockey Club (Blue) 2 2 0 4
ALCOTT Taj Waverley Hockey Club (White) 3 0 0 3
ANGLISS Rex Toorak East Malvern Hockey Club 3 0 0 3
BATCH Jacob Hawthorn Hockey Club 1 2 0 3
HINE William Waverley Hockey Club (Blue) 3 0 0 3
PAPADOPOULOS George Southern United Hockey Club 3 0 0 3
PILATTI Noah Essendon Hockey Club 2 1 0 3
SPINCER Jonny Toorak East Malvern Hockey Club 2 1 0 3
BOUNDY Jackson Waverley Hockey Club (White) 2 0 0 2
BRAY Nicolaas KBH Brumbies 2 0 0 2
COHEN Ned Hawthorn Hockey Club 2 0 0 2
COLE Angus Essendon Hockey Club 2 0 0 2
EICHHORN Constantin Southern United Hockey Club 2 0 0 2
HARTUNG Lachlan KBH Brumbies 2 0 0 2
HODDER Emerson Hawthorn Hockey Club 2 0 0 2
KELLY Devereaux KBH Brumbies 2 0 0 2
MARRIOT Zac Hawthorn Hockey Club 2 0 0 2
STEWART Teddy Footscray Hockey Club 1 1 0 2
BOZZONE Domenic Camberwell Hockey Club 1 0 0 1
CLARKE Harry Camberwell Hockey Club 1 0 0 1
EATON Justin KBH Brumbies 0 1 0 1
GALE James Footscray Hockey Club 1 0 0 1
GERLING Harrison Waverley Hockey Club (Blue) 1 0 0 1
GRAVEN BJ Toorak East Malvern Hockey Club 1 0 0 1
HARPER Edward KBH Brumbies 1 0 0 1
HODGSON Lachlan Camberwell Hockey Club 1 0 0 1
HOGG Matthew Border Indoor Hockey (Wodonga) 1 0 0 1
JONES Bayden Footscray Hockey Club 1 0 0 1
LAUSSEN Henry Camberwell Hockey Club 1 0 0 1
LEIGH Harrison Southern United Hockey Club 1 0 0 1
O'NEIL Luke Footscray Hockey Club 1 0 0 1
PETTIGREW Thomas Waverley Hockey Club (White) 1 0 0 1
SHIPTON Joshua Hawthorn Hockey Club 1 0 0 1
SUDANO Will Toorak East Malvern Hockey Club 1 0 0 1
    176 40 6 222
Pool Standings

Pool A

Day 2 after 32 games played - November 26
Points awarded for Wins: 3, Draws: 1, Losses: 0
Rank Team Played Wins Draws Losses Goals For Goals Against Goal Difference Points
1 Southern United Hockey Club 4 4 0 0 38 6 32 12
2 Toorak East Malvern Hockey Club 4 4 0 0 21 5 16 12
3 Waverley Hockey Club (Blue) 4 3 0 1 37 5 32 9
4 Essendon Hockey Club 4 3 0 1 15 7 8 9
5 KBH Brumbies 4 2 1 1 19 7 12 7
6 Hawthorn Hockey Club 4 1 1 2 10 8 2 4
7 Waverley Hockey Club (White) 4 1 1 2 6 20 -14 4
8 Camberwell Hockey Club 4 1 0 3 11 15 -4 3
9 Footscray Hockey Club 4 1 0 3 13 22 -9 3
10 Mentone Hockey Club 4 0 1 3 2 43 -41 1
11 Border Indoor Hockey (Wodonga) 4 0 0 4 2 36 -34 0

Pool D

Day 2 after 32 games played - November 26
Points awarded for Wins: 3, Draws: 1, Losses: 0
Rank Team Played Wins Draws Losses Goals For Goals Against Goal Difference Points
1 Camberwell Hockey Club 2 2 0 0 9 2 7 6
2 Hawthorn Hockey Club 2 2 0 0 7 0 7 6
3 Footscray Hockey Club 2 1 0 1 13 7 6 3
4 Border Indoor Hockey (Wodonga) 1 0 1 0 3 3 0 1
5 Mentone Hockey Club 2 0 1 1 4 14 -10 1
6 KBH Brumbies 1 0 0 1 0 1 -1 0
7 Waverley Hockey Club (White) 2 0 0 2 0 9 -9 0
Officials
Appointment Name Country Appointed By
Tournament Director DELANEY Victoria AUS
Assistant Tournament Director HENDERSON Christine AUS
Technical Officer BRIGHTLING Tony AUS
Technical Officer DELANEY Lynette AUS
Technical Officer JONES Trevor AUS
Technical Officer LENNIE Ann AUS
Technical Officer PASCOE Robyn AUS
Technical Officer STEFFENS Jenny AUS
Technical Officer STYLES Sue AUS
Technical Officer WARD Helen AUS
Technical Officer ZUCCALA Kate AUS
Umpires Manager GILLESPIE Andrew NZL
Assistant Umpires Manager DEEFHOLTS Damien AUS
Umpire BROOKS Mike AUS
Umpire BROOKS Nicola AUS
Umpire BUTLER Rahda AUS
Umpire CAMERON Hamish AUS
Umpire DAYTON Tony AUS
Umpire DEEFHOLTS Damien AUS
Umpire DUNCAN Joshua AUS
Umpire DUNCAN Sarah AUS
Umpire GILLIES Andy AUS
Umpire GOLDSMITH Duncan AUS
Umpire HAGSTROM Wayne AUS
Umpire HALL Glenn AUS
Umpire HALL Joshua AUS
Umpire LENDON Meagan AUS
Umpire MCDONALD Nathan AUS
Umpire POLACSEK Ellen AUS
Umpire SHIPTON Corey AUS
Umpire SHIPTON Mick AUS
Appointments
# Details Umpires Reserve/Video Judges Technical Officer
1 TEM v EHC (Pool A)
08:45:00
SHIPTON Corey STEFFENS Jenny
CAMERON Hamish  
5 CHC v KBH (Pool A)
08:45:00
GILLIES Andy DELANEY Lynette
DAYTON Tony  
2 FHC v MHC (Pool A)
09:30:00
POLACSEK Ellen STEFFENS Jenny
HALL Joshua  
6 WHC-B v SUHC (Pool A)
09:30:00
DAYTON Tony DELANEY Lynette
DEEFHOLTS Damien  
3 TEM v CHC (Pool A)
10:15:00
SHIPTON Corey STEFFENS Jenny
DUNCAN Joshua  
7 EHC v BIH (Pool A)
10:15:00
GILLIES Andy PASCOE Robyn
CAMERON Hamish  
4 FHC v WHC-W (Pool A)
11:00:00
DAYTON Tony DELANEY Lynette
SHIPTON Corey  
8 KBH v HWN (Pool A)
11:00:00
BROOKS Mike PASCOE Robyn
POLACSEK Ellen  
9 MHC v SUHC (Pool A)
11:45:00
DAYTON Tony DELANEY Lynette
HALL Joshua  
10 WHC-W v WHC-B (Pool A)
12:30:00
CAMERON Hamish DELANEY Lynette
SHIPTON Corey  
11 HWN v EHC (Pool A)
13:15:00
POLACSEK Ellen ZUCCALA Kate
BROOKS Mike  
12 BIH v TEM (Pool A)
14:00:00
DUNCAN Joshua PASCOE Robyn
HALL Joshua  
13 SUHC v FHC (Pool A)
14:45:00
BROOKS Mike PASCOE Robyn
POLACSEK Ellen  
14 EHC v KBH (Pool A)
15:30:00
SHIPTON Corey WARD Helen
HALL Joshua  
15 CHC v HWN (Pool A)
16:15:00
CAMERON Hamish WARD Helen
BROOKS Mike  
16 KBH v BIH (Pool A)
17:00:00
GILLIES Andy PASCOE Robyn
HALL Joshua  
17 MHC v WHC-B (Pool A)
17:45:00
BROOKS Mike PASCOE Robyn
CAMERON Hamish  
18 BIH v CHC (Pool A)
18:30:00
SHIPTON Corey DELANEY Lynette
HALL Joshua  
20 HWN v TEM (Pool A)
18:30:00
DEEFHOLTS Damien LENNIE Ann
POLACSEK Ellen  
19 SUHC v WHC-W (Pool A)
19:15:00
POLACSEK Ellen DELANEY Lynette
HALL Joshua  
21 WHC-B v FHC (Pool A)
19:15:00
GILLIES Andy BRIGHTLING Tony
DUNCAN Joshua  
Locations

Monash University

38 Exhibition Walk, Clayton VIC 3168, Australia
Appointments
  Day Matches Published
2017-11-25 21 21 / 21 / 21
2017-11-26 11 11 / 11 / 11